Chirurgija

Dantų šalinimas - labiausiai paplitusi chirurginės odontologijos procedūra.
 
Tai rimta chirurginė procedūra, tad būtina žinoti, kad po danties traukimo kiekvieno paciento laukia individualus gijimo laikotarpis, kuriuo ypač svarbu laikytis odontologo rekomendacijų.

Protiniai dantys ypatingi ne tik tuo, kad dygsta itin vėlai (paprastai jau suaugusiems žmonėms), bet ir tuo, kad žmogui sukelia nemažai nepatogumų. Šie dantys būna sunkiai prieinamoje vietoje, jų šaknys dažnai yra kreivos, įaugusios į žandikaulio dalį. Protinių dantų šalinimas – sudėtinga ir rimta chirurginė procedūra.

Retinuoti dantys - susiformavę, tačiau taip ir neišdygę dantys neatlieka kramtymo funkcijos, todėl rekomenduojama juos pašalinti. Operaciją reikėtų planuoti, nes gijimo laikotarpis būna labai įvairus, geriau nedaryti tokių procedūrų prieš pat keliones, svarbius susitikimus ar vestuves. Po operacijos 3–5 dienas reikėtų tikėtis patinimo žande. Tiksliai kiekvieno paciento situaciją įvertins burnos chirurgas konsultacijos metu.

Atraumatinis danties šalinimas
Šiuo būdu siekiama pagrindinio tikslo – pašalinti dantį taip, kad būtų išsaugoti dantį supantys audiniai, nepažeistos dantenos. Dėl šios priežasties visa procedūra – danties išjudinimas, dalijimas ir smulkių fragmentų pašalinimas – atliekama mažesniais instrumentais. Alveolės dažniausiai užsiuvamos. Atraumatinis danties šalinimas pasirenkamas tuomet, kai planuojama implantacija ar protezavimas, ypač srityje, kurioje reikia geresnės estetikos. Gydyta vieta greičiau gyja, pasitaiko mažiau komplikacijų, o nemalonūs pojūčiai pacientui būna daug mažesni.

Alveolito gydymas
Alveolitas – uždegimas, kurį sukelia po danties traukimo alveolėje (kaulinėje vietoje, kurioje buvo danties šaknis) prasidėjusi infekcija, kurią sukelia nesusiformavęs arba iškritęs krešulys.
Jei liga neuždelsta, gydymas yra nesudėtingas. Jaučiamas vidutinio stiprumo skausmas, iš burnos sklinda blogas kvapas. Tokiu atveju numalšinus skausmą sukeliamas kraujavimas ir susiformuoja krešulys. Laiku nesikreipus į gydytoją, pasireiškia sunkesnė ligos forma. Gydymas tuomet taip pat sudėtingesnis: žaizdą reikia plauti, įvesti tvarsčius su vaistais, pacientui būtina lankytis kas 2–3 d., kol išnyksta simptomai, o žaizda apsitraukia apsauginiu sluoksniu.